Usalda ja järgi

7.00 

Tootekood: AL-01827 Kategooria:

Joy Milleri “Usalda ja järgi” on väga põnev raamat, mis jutustab Valter Kimbergi eluloo. Peategelane alustas Hiiumaal poepidajana, kuid põgenes sõja ajal koos perega Rootsi, töötas seal mõnda aega vabrikus, seejärel tegi metsatöid ning kõige lõpuks sai temast misjonär Aafrikas. Valter elas üle Vene, Saksa ja taas Vene okupatsiooni. Ta pääses mitmeid kordi küüditamisest ja Saksamaale saatmisest. Kõigi nende sündmuste käigus ei kaotanud Valter hetkekski usku. Jumal tõestas talle mitmeid kordi, et Ta hoiab oma lambaid.

Suure osa oma elust tegutses Valter Kimberg koos perega Lõuna-Aafrikas. Enne Aafrikasse kolimist elasid nad Rootsis ja pidasid seal eestikeelseid jumalateenistusi. Aafrikas tegi Valter misjonitööd, juhtides paljusid Jumalani. Esimene inimene, kes Valteri kaudu pöördus, oli naine, kes ühel päeval jalutas nende kööki sisse, istus maha ja ütles, et tema süda on koormatud ja ta olevat kuulnud, et Jumal suudab selle koorma ära võtta.

Raamatu kaante vahele mahub mitmeid erinevaid seikasid, mis Aafrikas elades juhtusid: näiteks abielu, mis kestis vaevalt 12 tundi, või inimeste drastiline muutumine pärast päästetud saamist, mis pani hämmastama nende sugulased, nii et nad tahtsid ka kas või korra elus jumalateenistusel käia.

Valter Kimbergi elulugu õpetab meidki Jumalat usaldama ja järgima. Koos Temaga on kõik võimalik. Raamatu pealkiri pärineb laulust „Kui me käime Issandaga,“ millest üks osa kõlab nõnda: „Usalda ja järgi, ei ole teist teed, et olla õnnelik Jeesuses, vaid usalda ja järgi.“ Sellest fraasist sai Valteri ja tema naise Elvine elu moto.
Tekst Kristina Lillemets

MTÜ Allika kirjastus, 2007.
Pehmekaaneline, 274 lk.