Jeesuse jälgedel

14.50 

Tootekood: JO-00021 Kategooria:

Krolli teosesse on koondatud kõik, mida ajalugu Jeesus Kristusest teab. On analüüsitud kõiki olulisi tekste (eriti Jeesuse kaasaegsete autorite, aga ka varaste palverändurite omi, mis kirjeldavad Püha Maa koguduste pärimusi), peale selle aga ka arheoloogilisi uurimusi, mida illustreerivad arvukad plaanid ja fotod. Võib põhjendatult öelda, et tegemist on tõelise Jeesuse-entsüklopeediaga: teose lõpus leiduv nimede ja teemade register toob ligikaudu 3000 kirjet.

Kuid see on ainult üks aspekt: kõigepealt leiame siit üsnagi loetava jutustuse Jeesuse elust tolleaegse olme taustal (maastik, kliima, elu-olu). Nelja evangelisti jutustus saab siit tubli lisa, nii et Krolli võiks nimetada ka Uue Testamendi kommentaariks. Edasi leiame siit aga lisaks palju huvitavat algristikoguduse ja hilisemategi Püha Maa koguduste elu kohta.

Jutustust võib lugeda nö pilte vaatamata, kuid raamatu illustratsioonidestki ei saa silmi lahti. Need ahvatlevad lugema isegi väga detailirohkeid väljakaevamiste ja kuulsate ehituste kirjeldusi, mida võiks nimetada raamatu teiseks osaks.
Vello Salo

Kirjastus Johannes Esto Ühing
2002