Jeesus – meie saatus

3.50 

“Jeesus – meie saatus!” – oli pastor Buschi suurevangelisatsiooni teema Essenis 1938. aastal. Essenis noorsoopastor olles tundis ta oma tööst suurt rõõmu. Ta kuulutas evangeeliumi linnas ja maal, idas ja läänes, Euroopas ja kogu maailmas, olles veendunud, et rõõmusõnum Jeesusest on kõigi aegade haaravaim sõnum.

Tootekood: PA-00261 Kategooria:

“Jeesus – meie saatus!” – oli pastor Buschi suurevangelisatsiooni teema Essenis 1938. aastal.
Essenis noorsoopastor olles tundis ta oma tööst suurt rõõmu. Ta kuulutas evangeeliumi linnas ja maal, idas ja läänes, Euroopas ja kogu maailmas, olles veendunud, et rõõmusõnum Jeesusest on kõigi aegade haaravaim sõnum.
Tuhanded inimesed tulid teda kuulama. Õige hingehoidjana pidas ta tihti neljasilmakõnelusi. See oli tema kuulutuse omapära. Helilindile salvestatu vahendusel räägib ta praegugi üksikutega kui Jeesuse Kristuse saadik.
“Jeesus – meie saatus!” oli Wilhelm Buschi kuulutuse peateema. Tahate seda sõnumit kuulda? Istuge vaimus tema kõnetooli ette ning peagi saate teada, et see on kogu maailma ja meie isikliku elu peateema. Pastor Wilhelm Busch (1897-1966) kuulub Saksa äratusliikumise klassikute hulka.
Peale keskkooli lõpetamist võttis ta osa 1. maailmasõjast ja just sõjatandril leidis ta usu Jeesusesse Kristusesse. Peale sõda õppis ta teoloogiat Tübingeni ülikoolis ja töötas seejärel Bilefeldis, Ruhri kaevanduspiirkonnas ja viimaks Essenis noortepastorina.
2. maailmasõja ajal kiusati teda hitlerlikul Saksamaal julmalt taga ning vangistati korduvalt.
1962. aastal läks ta pensionile, kuid jätkas aktiivselt kuulutustööd. Ka tema elu lõpp on tähenduslik – surm saabus 1966. aastal kui ta oli koduteel järjekordselt misjonireisilt.