Aforismid

6.00 

Tootekood: KT-00002 Kategooria:

Raamatu eessõnas kirjutab Teedy Tüür: Elame ajas, mis kingib ja võtab, on vaba, kuid ometi ikes- tav, kutsub ja tõukab, ahvatleb ning karistab. See aeg on napp, ometi on see meie ainus ajaruum. Sellest hoolimata loob aeg illusiooni ees laiuvast lõputult pikast päevast.
Alustame mängides, kuid leiame end peagi eluheitluse karmis keerises, milles peame võitlema lõpuni – loojangu viimse sekundini. Alguses küll loodame, et leiame aega kõigeks, hiljem oleme sunnitud paljudest unistustest loobuma ja järgima maiselt argiseid kohustusi. Lõpuks avastame, et peaksime õppima elama maises ajas, otsekui elaksime igaveses, otsides Teda, kes üksi suudab avada mõistatusliku vaheseina nähtava siinpoolse ja salapäraselt otsatu teispoolsuse vahel. Surelikena ja siiski surematutena peaksime märkama õigel ajal, või vähemalt enne lõppu sedagi, et ainutähtsad pole äraelamise mängureeglid, vaid õige igavikuline valik.
Kõige selle inimlikult maise ja jumalikult igavese tajumine ning sellega arvestamine ongi elutarkus, mille killud on paisatud laiali järgnevatele lehekülgedele.
Eesmärgiks pole, et see, kes vaevub lugema, peaks kõigega nõustuma, vaid et ta mõtiskleks. Kirjastus SÕNA